Geotubes
Будівництво берегозахисних споруд, зведення дамб, хвилеломів, утворення територій дуже часто пов’язане з використанням піску, який є одним із найдешевших будівельних матеріалів і може доставлятись на ділянки будівництва у великій кількості.
Пісок є механічно стабілізованим матеріалом і має об’ємну стабільність, проте у водному середовищі дуже легко піддається розмиву, має маленьке зчеплення і схильний до ерозії під впливом потоків води та хвиль; при укладанні під водою пісок має тенденцію мігрувати навіть у пологих укосів.
Для будівництва споруд з піску у воді дуже важливо гарантувати необхідний кут внутрішнього тертя, інакше конструкція не матиме стабільності під дією хвилі. Капсульований же (взятий в обойму-оболонку) пісок дозволяє вирішувати широкий ряд технічних питань. Можлива ефективна комбінація конструкцій із капсульованого піску та кам’яних матів. Як такі капсульовані оболонки можна використовувати: геотуби, геоконтейнери, геобеги із застосуванням виробів з високоміцного геотекстилю.
Геотуби складаються із спеціального геотекстилю, заповненого піском. Діаметр туба може змінюватись від 0,5 м до 6,0 м; довжина може змінюватись від 25 м до 100 м і вище в залежності від проекту та призначення конструкції. Стандартні геотекстильні туби виробляють із тканинного геотекстильного композиту поліпропілену або поліестеру. Тканинний геотекстиль легко утримує пісок і має високу межу міцності на розрив.